HP - Semily 02

ROSA ARCHITEKT

ROSA - ARCHITEKT je architektonická a projekční kancelář, která nabízí služby v oblasti výstavby. Široký okruh spolehlivých a osvědčených  spolupracovníků nám umožňuje stavět projektový tým podle velikosti zakázky. Tak jsme schopni efektivně řešit velké i malé projekty.

Naším cílem je stát se důvěryhodným partnerem investorů a převzít na sebe odpovědnost nejen za hladký průběh řízení spojených s dokumentací, ale i za bezproblémovou realizaci stavby. Proto nabízíme investorům inženýrskou činnost a autorský dozor. Tyto činnosti jou pro nás samozřejmou součástí projektových prací, stejně jako pomoc při výběru dodavatele.

Investor je pro nás na prvním místě a jeho přáním a potřebám uzpůsobujeme náši práci, použité technologie a výrobky a platební podmínky.

 

Nové projekty


Malšovice - Dvougenerační dům 

Malšovice - Dvougenerační dům

Rovinatý pozemek na okraji Malšovic si pro společné bydlení vybraly dvě generace jedné sportovně založené rodiny. Dům obsahuje dvě bytové jednotky a společné zázemí. Důraz je kladen zejména zachování intimity každého z bytů a na dostatek úložných prostor pro sportovní vybavení.
více o projektu
Trutnov - Rodinný dům na Červeném Kopci VI. 

Trutnov - Rodinný dům na Červeném Kopci VI.

Navržený rodinný dům se skládá ze dvou částí. Dvoupodlažní část blíže ke komunikaci má plochou střechu a v prvním nadzemním podlaží obsahuje vstupní prostory a schodiště, garáž a technické místnosti. Ve druhém nadzemním podlaží je umístěna ložnicová část. Druhá část domu se sedlovou střechou je od ulice posunutá směrem k severu a po svahu nahoru. Tato část obsahuju hlavní obytnou místnost, která je krbovými kamny rozdělená na kuchyň s jídelnou a obývací pokoj, který se otevírá do krovu.
více o projektu
Černošice - Rodinný dům ve svahu 

Černošice - Rodinný dům ve svahu

Rodinný dům je přímým schodištěm rozdělen na dvě části. Na jihu je prostorný obytný prostor, který je veřejnou částí domu, na severu je privátní ložnicová část. Toto uspořádání je propsáno do členění hmoty rodinného domu, zejména pak do uliční fasády, která je rozdělena prosklenou stěnou na celou výšku domu.
více o projektu
Kaňk - Rodinný dům s vinohradem 

Kaňk - Rodinný dům s vinohradem

Na okraji obce Kaňk nedaleko Kutné Hory si mladí manželé se třemi syny založili vinohrad a rozhodli se, že si u něj postaví rodinný dům, jehož součástí budou i prostory pro zpracování úrody a sklep na zrání a skladování vína. Vinohrad je umístěn v západní svažité části pozemku. Kompozice stavby se skládá z dvoupodlažního rodinného domu se sedlovou střechou a přízemního technického objektu s plochou střechou, pod kterým je umístěný sklep.
více o projektu
Česká Skalice - Rodinný dům 

Česká Skalice - Rodinný dům

Pozemek s výhledem na přehradu Rozkoš se nachází na vrcholu mírného kopce na okraji České Skalice. Architektonické řešení je založeno na členění hmoty, použití velkých oken bez parapetu, které nabízí výhled na přehradu Rozkoš a ukončení domu výraznou markýzou. Fasády jsou sjednoceny obkladem z lícových pásků doplněny a oplechováním markýzy a ostění otvorů.
více o projektu
Trutnov - Administrativní budova ve Spojenecké ulici 

Trutnov - Administrativní budova ve Spojenecké ulici

Navržený objekt administrativní budovy s prodejnou vyplňuje proluku ve Spojenecké ulici v Trutnově a tvoří výškový přechod mezi vyšším objektem s lékárnou na východě a nižším objektem na západě. V prvním nadzemním podlaží je umístěna prodejna, kanceláře jsou navrženy ve druhém a ve třetím nadzemním podlaží. čtvrté nadzemní podlaží, které ze strany dvora ustupuje obsahuje zasedací místnosti a odpočinkovou zónu.
více o projektu
Janské Lázně - Bytový dům 

Janské Lázně - Bytový dům

Navržený bytový dům má jedno podzemní a tři nadzemní podlaží a obsahuje devět bytů. Bytový dům je navržen jako moderní městský dům sedlovou střechou, který je tvořen jednoduchou hmotou členěnou pomocí ustupujících fasád. Použité materiály vychází z materiálů na horách obvyklých: omítka, kámen, dřevo a plech.
více o projektu
Janské Lázně - Rodinný dům na srázu 

Janské Lázně - Rodinný dům na srázu

Rodinný dům na jižním úbočí Černé Hory v Krkonoších je navržen v tak prudkém svahu, že vstup je umístěn až v jeho třetím podlaží. Lávka, po které se do domu vchází, navazuje na parkovací stání a ještě umocňuje výšku domu. Rozdělení domu do tří podlaží má tři důvody. Prvním je již zmíněný strmý svah, v němž je dům osazen, druhým je velmi nízké procento zastavěnění řešeného pozemku a třetím je rozdělení domu do tří provozních celků.
více o projektu
Zbořený Kostelec - Rodinný dům u Sázavy 

Zbořený Kostelec - Rodinný dům u Sázavy

Konfigurace stávajícího terénu umožnila osadit v severní části pozemku podsklepený objekt pro hosty a jižněji pak vlastní rodinný dům. Rozdělení domu do dvou samostatných částí oddělených průchodem a venkovním schodištěm se stalo charakteristickým architektonickým prvkem domu. Obě části jsou v západním průčelí propojeny horizontálním prvkem lodžie, které přechází v krytou terasu na jižní straně domu.
více o projektu
Klánovice - Rodinný dům s vnitřním bazénem 

Klánovice - Rodinný dům s vnitřním bazénem

Rovinatý pozemek na samém okraji Klánovic si vybrala rodina se dvěma dětmi pro výstavbu rodinného domu zejména kvůli jeho poloze a klidnému okolí. Členění fasád je dosaženo rozmístěním převýšených okenních otvorů a pásem bílého plechového obkladu vloženého mezi nadpraží otvorů prvního a parapet otvorů druhého nadzemního podlaží.
více o projektu