HP - Usedlost

ROSA ARCHITEKT

ROSA - ARCHITEKT je architektonická a projekční kancelář, která nabízí služby v oblasti výstavby. Široký okruh spolehlivých a osvědčených  spolupracovníků nám umožňuje stavět projektový tým podle velikosti zakázky. Tak jsme schopni efektivně řešit velké i malé projekty.

Naším cílem je stát se důvěryhodným partnerem investorů a převzít na sebe odpovědnost nejen za hladký průběh řízení spojených s dokumentací, ale i za bezproblémovou realizaci stavby. Proto nabízíme investorům inženýrskou činnost a autorský dozor. Tyto činnosti jou pro nás samozřejmou součástí projektových prací, stejně jako pomoc při výběru dodavatele.

Investor je pro nás na prvním místě a jeho přáním a potřebám uzpůsobujeme náši práci, použité technologie a výrobky a platební podmínky.

 

Nové projekty


Hradec Králové - Rodinný dům v Roudničce 

Hradec Králové - Rodinný dům v Roudničce

Rodinný dům umístěný v klidné okrajové části Hradce Králové má na úrovni prvního nadzemního podlaží přibližně čtvercový půdorys, do jehož severovýchodního rohu je vložena nika přístřešku pro auta. Odsunutí parkování do zadní části pozemku umožnilo otevření uliční fasády tak, že obytný prostor orientovaný k jihozápadu bude osluněn po celý den.
více o projektu
Pardubice - Rodinný dům se zimní zahradou 

Pardubice - Rodinný dům se zimní zahradou

Inspirací pro návrh domu se stala záliba klientů v interiérové zeleni. Zimní zahrada, která je vizuálně propojená s obytnou místností, se stalasrcem domu a díky světlíku také zdrojem světla pro přilehnou kuchyň. Zeleň je řešena formou vertikální zahrady. Zimní zahrada leží na průhledová ose, která vede domem od vstupu až do zahrady. Tato osa směřuje z východu na západ a architektonicky dělí dům na dvě hmoty a zároveň i dispozičně na dvě provozní části.
více o projektu
Česká Skalice - Rodinný dům 

Česká Skalice - Rodinný dům

Pozemek s výhledem na přehradu Rozkoš se nachází na vrcholu mírného kopce na okrajiČeské Skalice. Architektonické řešení je založeno na členění hmoty, použití velkých oken bez parapetu, které nabízí výhled na přehradu Rozkoš a ukončení domu výraznou markýzou. Fasády jsou sjednoceny obkladem z lícových pásků doplněny a oplechováním markýzy a ostění otvorů.
více o projektu
Trutnov - Rodinný dům na Nových Dvorech 

Trutnov - Rodinný dům na Nových Dvorech

Stavební pozemek v klidné okrajové části Trutnova – Nových Dvorech okouzlil stavebníky výhledem na panorama Krkonoš. Převážná část pozemku je jen mírně svažitá, ale od přístupové komunikace je oddělený metr a půl vysokou mezí. Dostali jsme zadání na přízemní dům s prostornou garáží a dílnou, která však neměla být s domem propojená.
více o projektu
Stodůlky - Rodinný dům s provozovnou 

Stodůlky - Rodinný dům s provozovnou

Spojení bydlení rodiny s umístěním provozovny je navrženo tak, aby oba provozy mohly fungovat samostatně a navzájem se nerušily. Uspořádání hmoty domu tomu odpovídá. Byt je umístěn v přízemí, tak aby z obytných místností byl přístup do zahrady. Provozovna je umístěna ve druhém nadzemním podlaží a má samostatný vstup orientovaný k ulici.
více o projektu
Malšovice - Dvougenerační dům 

Malšovice - Dvougenerační dům

Rovinatý pozemek na okraji Malšovic si pro společné bydlení vybraly dvě generace jedné sportovně založené rodiny. Dům obsahuje dvě bytové jednotky a společné zázemí. Důraz je kladen zejména zachování intimity každého z bytů a na dostatek úložných prostor pro sportovní vybavení.
více o projektu
Trutnov - Rodinný dům na Červeném Kopci VI. 

Trutnov - Rodinný dům na Červeném Kopci VI.

Navržený rodinný dům se skládá ze dvou částí. Dvoupodlažní část blíže ke komunikaci má plochou střechu a v prvním nadzemním podlaží obsahuje vstupní prostory a schodiště, garáž a technické místnosti. Ve druhém nadzemním podlaží je umístěna ložnicová část. Druhá část domu se sedlovou střechou je od ulice posunutá směrem k severu a po svahu nahoru. Tato část obsahuju hlavní obytnou místnost, která je krbovými kamny rozdělená na kuchyň s jídelnou a obývací pokoj, který se otevírá do krovu.
více o projektu
Černošice - Rodinný dům ve svahu 

Černošice - Rodinný dům ve svahu

Rodinný dům je přímým schodištěm rozdělen na dvě části. Na jihu je prostorný obytný prostor, který je veřejnou částí domu, na severu je privátní ložnicová část. Toto uspořádání je propsáno do členění hmoty rodinného domu, zejména pak do uliční fasády, která je rozdělena prosklenou stěnou na celou výšku domu.
více o projektu
Kaňk - Rodinný dům s vinohradem 

Kaňk - Rodinný dům s vinohradem

Na okraji obce Kaňk nedaleko Kutné Hory si mladí manželé se třemi syny založili vinohrad a rozhodli se, že si u něj postaví rodinný dům, jehož součástí budou i prostory pro zpracování úrody a sklep na zrání a skladování vína. Vinohrad je umístěn v západní svažité části pozemku. Kompozice stavby se skládá z dvoupodlažního rodinného domu se sedlovou střechou a přízemního technického objektu s plochou střechou, pod kterým je umístěný sklep.
více o projektu
Klánovice - Rodinný dům s vnitřním bazénem 

Klánovice - Rodinný dům s vnitřním bazénem

Rovinatý pozemek na samém okraji Klánovic si vybrala rodina se dvěma dětmi pro výstavbu rodinného domu zejména kvůli jeho poloze a klidnému okolí. Členění fasád je dosaženo rozmístěním převýšených okenních otvorů a pásem bílého plechového obkladu vloženého mezi nadpraží otvorů prvního a parapet otvorů druhého nadzemního podlaží.
více o projektu