Trutnov - Klubovna oddílu běžeckého lyžování

Klubovna pro oddíl běžeckého lyžování se nachází na mýtině na vrcholu kopce Chmelnice v nadmořské výšce 506,700 m n. m, kde se kříží několik běžeckých tratí. V bezprostřední blízkosti se nachází i venkovní posilovna. Nahrazuje dva menší objekty, které již nedostačovaly svému účelu.

Klubovna je navržena jako celodřevěný dvoupodlažní objekt s dvojicí pultových střech. Objekt je navržen souběžně se západní hranicí pozemku (hranicí lesa) a otvírá se k východu – směrem k běžeckému oválu a otevřené sportovní ploše, na které se umísťuje start a cíl závodů. Východní fasáda ustupuje za krytou venkovní plochu, která částečně slouží jako mazací boxy a částečně jako divácká terasa.

V přízemí objektu jsou navrženy šatny, umývárny a společenská místnost. Ve druhém podlaží jsou umístěny dvě klubovny. Součástí objektu je i garáž pro dvě rolby a skútr krytá hlavní hmotou.

120 mm silné CLT panely jsou v interiéru opatřeny pouze olejovým nátěrem a definují tak charakter jednotlivých místností. Na vnější straně jsou panely zatepleny 150 mm minerální izolace a obloženy modřínovým dřevem. Protože objekt bude využíván celoročně, je vybaven tepelným čerpadlem a krbovými kamny.

investor: Olfin Car Ski team architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa
stupeň PD: dokumentace pro provedení stavby interiéry: Ing. arch. Michal Rosa AR: Ing. Petr Košťál
datum PD: 2014 realizace: 2018 - 2019 ST: Ing. Hynek Stiehl PBŘ: Ing. Vít Zinga EL: Ing. Pavel Rus
foto: petrkostal.cz   ZT, UT, VZD, plyn, inženýrské sítě: T - FESTING s.r.o. Trutnov