Trutnov - Rodinný dům na Červeném Kopci IV.

Pozemek v lokalitě Červený Kopec, který si mladý pár vybral pro výstavbu svého domu, je poměrně úzký s výrazným sklonem k jihu. To, spolu s přáním klienta zachovat volnou západní část pozemku pro případnou přístavbu bazénu, značně ovlivnilo tvar domu.

Základní hmota domu je navržena na půdorysu 6,2 x 22,2 m a podle podmínek regulačního plánu stojí na uliční čáře a má sedlovou střechu. Ze západní strany k ní přiléhá tubus schodiště, který ve své jižní části přechází do zastřešení terasy. Fasády jsou sjednoceny bílou omítkou a doplněny okny, zábradlím a střešní krytinou světle šedé barvy.

Do domu se vstupuje v severním průčelí, kde je i garáž s prostorem pro umístění sportovního vybavení a technická místnost. Na prostornou vstupní halu navazuje šatna. Do obytného prostoru o podlaží níže se sestupuje po přímém schodišti, které ve své dolní části nabízí průhled do zahrady.

Obývací pokoj, jídelna a kuchyň sice tvoří jednu místnost, prostor jednotlivých částí je však jasně definován. Na ostrovní kuchyňskou linku navazuje spíž, vysoké skříně a volně stojící americká lednice jsou vestavěné do niky. Za kuchyní je umístěná prádelna, do které ústí shoz na prádlo, pokoj pro hosty s koupelnou a samostatná toaleta.

Ložnicová část skládající se z šatny, koupelny, ložnice rodičů a ložnice dětí je umístěna na úrovni vstupního podlaží. Zastřešení terasy u obývacího pokoje je na této úrovni využito jako terasa přístupná z šatny a dětského pokoje. Dětský pokoj je připravený na budoucí rozdělení na dvě místnosti.

V domě je navrženo řízené větrání s rekuperací tepla. Dům je vytápěn plynovým kondenzačním kotlem a termickými panely.

investor: soukromá osoba architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa
stupeň PD: dokumentace pro provedení stavby / dokončeno interiéry: Ing. arch. Martina Rosová AR: Ing. Vojtěch Novotný
datum PD: 2014 - 2015 realizace: 2015 - 2016 ST: Ing. Hynek Stiehl PBŘ: Ing. Vít Zinga EL: Ing. Pavel Rus
foto: petrkostal.cz   ZT, UT, VZD, plyn, inženýrské sítě: T - FESTING s.r.o. Trutnov