Trutnov - Rodinný dům na Červeném Kopci VI.

Stavební pozemek v lokalitě Červený Kopec se výrazně svažuje k jihu a k jeho jižnímu okraji přiléhá i přístupová komunikace. Přáním mladé rodiny se dvěma dětmi bylo bydlení na jedné úrovni, využití výhledů jižním směrem, které pozemek nabízí a zároveň dosažení intimního prostředí v hlavní obytné místnosti a na terasách.

Navržený rodinný dům se skládá ze dvou částí. Dvoupodlažní část blíže ke komunikaci má plochou střechu a v prvním nadzemním podlaží obsahuje vstupní prostory a schodiště, garáž a technické místnosti. Ve druhém nadzemním podlaží je umístěna ložnicová část. Druhá část domu se sedlovou střechou je od ulice posunutá směrem k severu a po svahu nahoru. Tato část obsahuju hlavní obytnou místnost, která je krbovými kamny rozdělená na kuchyň s jídelnou a obývací pokoj, který se otevírá do krovu.

Dvoupodlažní část domu je obložena přírodním kamenným obkladem a jednopodlažní část je opatřena bílou silikonovou omítkou v kombinaci s malým množstvím dřevěného obkladu v prostoru krytých teras. Tyto materiály doplňuje šedá barva výplní otvorů. Oplechování atik a parapetů je rovněž z plechu šedé barvy. Zábradlí oken a na terase je ocelové, opatřené šedým lakem.

 

investor: soukromá osoba architektonický návrh: Ing. arch. Martina Rosová
stupeň PD: dokumentace pro stavební povolení interiéry: Ing. arch. Martina Rosová. Dana Peterková AR: Ing. Petr Košťál
datum PD: 2017 realizace: - ST: Ing. Miroslava Ježková PBŘ: Ing. Dita Bedrníková EL: Ing. Pavel Rus
vizualizace: Ing. arch. Jan Pajurek   ZT, UT, VZD, plyn, inženýrské sítě: T - Festing s.r.o. Trutnov